Refleksoloji Masajı

Refleksoloji Masajı

Vücudun belirli refleks noktalarına uygulanmakta olan bir masaj terapisi olan refleksoloji, eller, ayaklar ve kulaklara uygulanmaktadır. Bu noktalara çeşitli yöntemlerle temas etmek ve tüm vücudu tedavi etmek refleksoloji masajının en önemli özelliklerindendir.

Ayak masajı olarak a bilinen refleksoloji masajı eller ve kulaklara da uygulanabilmektedir. Ayak tabanında var olan noktaların tamamı, iç organlarla ilişkilidir. Ve ayak altına uygulanmakta olan masaj ile tüm vücuda hakimiyet sağlanır.

Özellikle vücudun iç organlarına ulaşması amacıyla bu noktalar birer harita görevi görmektedir. Doğal ve şifa verici bir yöntem olan refleksoloji masajı, enerji akışının doğru yayılımını sağlayarak organlara çeşitli sinyaller gönderir.

Bu sinyaller ile tedavi ve iyileştirme gerçekleşir. Aynı zamanda yalnızca ayaklara uygulansa dahi, tüm vücutta rahatlama ve dinlenme sağlanır. Refleksoloji masajını Mavi Elma Yaşam Merkezimizde uygulatabilirsiniz.

Refleksoloji Masajın Etkileri


İç organlara temas eder ve tedavi eder
Boyun ve bel fıtığı tedavisinde önerilir
Romatizma ağrılarını giderir
Cinsel sağlık sorunlarına etki sağlar
Migren ve kronik baş ağrısına iyi gelir
Panik atak, anksiyete ve benzeri psikolojik faktörlere çözüm sunar
Kan akışını hızlandırır ve yeni hücre üretimini sağlar
Tüm vücudu dinlendirir, direnç ve enerji katar
Refleksoloji masajı, bir hayli tecrübe ve teknik isteyen bir masaj stilidir. Ayakların altında bulunan bölgelerin hangi organa hitap ettiğini ve nasıl bir yöntem ile iyileştirme sağlanması gerektiğini iyi bilmek gerekir.

Refleksoloji ile bu noktaları tespit ederek masaj uygulamasıyla o bölgelere sinyaller göndermek ve tedavi etmek ile gerçekleşir. Ayak, el ve kulaklarda bulunan refleks noktalarına uygulanmakta olan basınç, kişinin vermiş olduğu tepkiler ile ölçümlenir.

Bu tepkilere göre hangi organın hangi tedaviye ihtiyacı olduğu saptanır. Kemik, organ veya tüm vücut mekanizması bu noktalar sayesinde tespit edilir. Refleksoloji noktalarını iyi bilmek ve hangi organa tekabül ettiğini kavramak tecrübeli terapistlerin görevidir.

Mavi Elma Yaşam Merkezi olarak alanında uzman terapistlerimiz ile refleksoloji masajı terapisi hizmeti sunmaktayız. Sizlerde kısa sürece tüm vücudunuzu dinlendirmek, gevşemek ve iç organlarınızda oluşan ağrıları gidermek istiyorsanız, doğru tercihiniz refleksoloji masajıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.