Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

Bağ dokusu ve kas sertleşmelerine yönelik uygulanmakta olan bir masaj yöntemi olan derin doku masajı, düşük tempoda ancak etkili basınç teknikleri ile uygulanmaktadır. Ağrıyı tedavi edici özelliğiyle cilt tabakasının en derinine nüfuz eden derin doku masajı, kronik ağrılarda büyük oranda etki sağlamaktadır.

Mavi Elma Yaşam Merkezimizde derin doku masajı terapisini tecrübeli terapistlerimiz eşliğinde uygulatabilirsiniz.

Birçok masaj tekniğinde olduğu gibi derin doku masajında da tedavi edici yöntemler uygulanmaktadır. Ağrıların en doğal yöntemlerle giderilmesi adına gelişen masaj stilleri son senelerde giderek popüler hale gelmiştir.

Derin doku masajı, cilt tabakasının en derinine inen, kemiğe en yakın dokuları hedef alarak rahatlatan masajlardan biridir. Kayma basıncı ile kas liflerini yumuşatarak, gerginliği azaltır. Dirsek ve ellerin ön yüzeyleri dahil tüm bölgeye hitap eden derin doku masajı, teknik ve hareket döngüsü olarak diğer masajlardan biraz farklı şekilde uygulanır.

Düşük tempoda ancak etkili basınçla uygulanmakta olan derin doku masajı, kompresyon ile kasları kemiklere temas ettirerek, bölgesel ağrının en derinine inmeyi hedefler. Kas sıkışmaları, hareketsiz yaşam biçimi, yanlış hareket etmek, harekette kabiliyet düşüklüğü gibi sebeplere en etkili çözüm olan derin doku masajı, dokunun sertleşmesini ve gerginliğini azaltmaktadır.

Derin Doku Masajı Nasıl Uygulanır?


Derin doku masajı iki ayrı pozisyonda uygulanmaktadır. İlki sırt üstü, ikincisi ise yüz üstü pozisyondur. Sıcak uygulama ve aromatik yağlar ile vücut ısısı arttırır. Kasların gevşemesi ve gerginliğinin azaltılması sağlanır.

Düşük tempoda ağır hareketler ile başlayan derin doku masajı, iskelete en yakın kas ve dokulara ulaşmak için sıvazlanır. Ödemin atılması ve kan dolaşımının hızlandırılması için düşük hızda yüksek basınçla uygulanır.

En daha sağlıklı tedavi metotlarınden bir tanesi olan deri doku masajı terapisi için  merkezimizden randevu oluşturabilirsiniz.

Kas spazmı, kramp ve tutulmalara karşı oldukça etkili metotları içerisinde barındıran derin doku masajı, vücudun iskelete en yakın dokularına kadar nüfuz eder ve derinlemesine rahatlama hissi sağlar.

Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir?


Derin doku ve kasları hedefleyen masaj stilinde, bölgesel ağrılar giderilir
Sıkışan doku ve kasları gevşetir
Kan dolaşımını hızlandırır, kalp hızını düşürür
Enerjik ve dinamik hissetmenize neden olur
Kas dokusunu esnetir
Vücutta biriken atık maddeleri uzaklaştırır, idrar yolu ile vücuttan atar
Kan hücreleri oksijenle buluşarak cildi sıkılaştırır
Psikolojik rahatlama sağlar
Stresi azaltır
Çeşitli aktivitelerden sonra vücudu hızlı şekilde toparlar, kas yorgunluğunu alır
Kronik bel, boyun ve sırt ağrılarını dindirir
Osteoartrit ağrısına iyi gelir
Gerilmeleri engeller, ckarpal tünel sendromuna etki sağlar
Duruş bozukluklarından meydana gelen ağrıları giderir
Hareket kabiliyetini arttırır
Siyatik ve fibromiyalji için çok etkilidir
Enerji kanallarını uyarır ve vücuda dağılımını sağlar
Bedensel gerginliğin nedeni dokuların ve kasların sıkışmasıdır. Besinler yeteri miktarda kaslara ulaşmaz ise bölgesel ağrılar ve sıkışmalar meydana gelir. Derin doku masajı tüm kasları esnetir ve besinin kaslara iletilmesini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.